Tento týden nás oficiálně čeká pouze jedno IPO, ale pozornost mu nebude věnovat téměř nikdo, a to díky tomu, co nás čeká v budoucnu. Minulý týden na sebe veškerou pozornost strhla společnost Spotify (SPOT  ), když oznámila, že své akcie nabídne veřejnosti. Společnost požádala o vstup na burzu s tím, že chce získat miliardu dolarů, ovšem nebude se jednat o tradiční IPO. Současní akcionáři chtějí možnost prodávat své akcie na volném trhu, což by měli uskutečnit v nejbližších týdnech. Analytici odhadují hodnotu společnosti na 17 až 25 miliard dolarů, což je vzhledem ke značným ztrátám společnosti velmi šokující. Při nabízení akcií společnosti veřejnosti bude důraz kladen na prodeje, které se rapidně zvyšují.

Minulý týden zažádalo o vstup na burzu mnoho dalších společností, ale žádná z nich nebyla tak úspěšní jako Spotify. V budoucnu se investoři zaměří zejména na Dropbox (DBX  ), který by své akcie mohl upsat už příští týden. Tento týden bude poměrně klidný, ale březen by mohl nabídnout poměrně zajímavou plejádu jmen.

Společnost BioXcel Therapeutics (NADSAQ: BTAI) je biotechnická společnost, která využívá umělou inteligenci k identifikaci nových léků k léčbě rakoviny. Společnost v současné době své vlastní léky nevyrábí, pouze identifikuje ty, které jsou dostupné na trhu. Tvrdí, že by to mělo výrazně omezit náklady a čas na výrobu léků. Společnost našla příležitost a potřebuje 60 milionů dolarů na testování. Nabídne 5 milionů akcií za cenu od 11 do 13 dolarů.

Také tu máme čtyři vyčkávající primární úpisy akcií, ke kterým by mohlo dojít tento týden, pokud by podmínky byly o něco příznivější. Mnozí analytici si myslí, že těmto vyčkávajícím společnostem dochází čas, protože s blížícími se IPO Dropboxu a Spotify se o nich pak nebude mluvit vůbec.