Podle oficiálních předpovědí mají letní olympijské hry v roce 2024 v Los Angeles vygenerovat městu až 11,2 miliard dolarů. To zahrnuje až 79 307 pracovních pozic a dodatečný příjem městu z daní ve výši 152 až 167 milionů dolarů. Alespoň to uvádí experti.

Všeobecně přijímaná teorie vyzdvihuje fakt, že pokud je město vybráno za pořadatelské město olympijských her, tak to znamená ohromný krátkodobý boost pro jeho ekonomiku. Krátkodobý boost je přičítán aktivitám týkajících se samotných her a ten dlouhodobý zvýšením globálního statutu, kterému se pořadatelská země či její oblast těší. Zváženo musí být to, zda úsilí spojené s pořádáním olympijských her převažuje možné zisky z her plynoucích v době jejich pořádání a také mnoho let později.

Naštěstí pro Los Angeles je mnoho požadavků klíčových pro pořádání olympijských her zavedených už nyní. Los Angeles už olympijské hry pořádalo v roce 1984 a v dosahu města se nachází přemíra již existujících špičkových stadionů či infrastruktur, z nichž 85 % už stojí nebo je ve fázi plánování. Dále nejsou potřeba další nové trvalé stavby. To znamená, že bude Los Angeles muset do přípravy olympijských her investovat méně prostředků něž kterékoliv jiné město, které by je pořádalo poprvé. Ovšem na druhou stranu je také nepravděpodobné, že se bude město moct těšit jakýmkoliv dlouhodobým pozitivním efektům her, a tak se úspory vzniklé nižšími náklady na přípravu her s pouze krátkodobým pozitivním efektem pro město vyruší.

Pro Los Angeles je očekávaný rozpočet 5,306 miliard dolarů. Pro pořadatelská města je klíčové získat své náklady zpět prodejem vstupenek a ze sponsoringu, aby se tyto příjmy z pořádání olympijských her mohly v nejhorším případě nákladům na pořádání her rovnat. Dále je také odhadnuto, že se dopad z pořádání olympijských her městem Los Angeles rozšíří i za hranice tohoto města do celé Kalifornie. Očekává se, že hry vygenerují zhruba 13,3 až 14 miliard dolarů v Kalifornii a až 17,4 až 18,3 miliard dolarů v celých Spojených státech amerických.

A co se týče samotných návštěvníků, ti v Los Angeles utratí 1,17 až 1,46 miliard dolarů v průběhu her a 240 až 300 milionů po jejich skončení. Dále se očekává, že se na hry přijede podívat 3,3 milionů návštěvníků, přičemž průměrný návštěvník zůstane ve městě 5,5 dne a denně utratí v průměru 230,07 dolarů.