Bitcoin v předešlém období zaznamenal velmi zajímavý nárůst. Mohli jsme vidět, jak mnoho obchodníků, kteří této měně věřili a nakoupili ji za nízkou cenu, získalo ve velmi krátkém období velké bohatství. V minulém měsíci jsme mohli vidět korelaci, kdy Bitcoin spadl o 20 %. V následujících týdnech jsme viděli opětovný nárůst a v aktuální chvíli je cena opět na maximech. Jak vývoj ceny Bitcoinu odhadují odborníci z Wall Street?

Analytici na Wall Street odhadují, že cena této kryptoměny poroste v následujícím roce o dalších 40 %. Tímto tvrzením potvrdili domněnky, že cena Bitcoinu může vyrůst v roce 2018 až na hodnotu 6000 dolarů. Mnoho analytiků vidí právě v tomto instrumentu i velké nedostatky a také potencionální hrozbu pro další krach na burze. Bitcoin ukazuje, že dokáže narůst o mnoho procent ročně, a také to, že je velmi volatilní. To jsme mohli vidět i v minulém měsíci, kdy se cena propadla téměř o 1000 dolarů. V této chvíli obchodníci, kteří nevydrželi tlak ceny, mohli přijít o spoustu peněz.

Mnozí obchodníci se domnívají, že má Bitcoin před sebou ještě dlouhou cestu. Rozhodně si nemyslí, že se nárůst ceny zastaví. Pokud by Bitcoin rostl stejným tempem jako do teď, tak by se v roce 2022 mohla hodnotu Bitcoinu vyšplhat na 55 000 dolarů. Stratégové jsou ale umírněnější a tvrdí, že odhadují cenu v roce 2022 na úrovni 25 000 dolarů. Pokud se tato předpověď vyplní, tak uvidíme v budoucnu další milionáře, kteří získali část svého bohatství právě díky této kryptoměně.

Analytici se domnívají, že cena Bitcoinu poroste dále k hranici 5000 dolarů do konce letošního roku. Dále také varují, že se obchodníci musejí připravit na silnou volatilitu, a to převážně v listopadu. V tomto měsíci odhadují, že cena zaznamená podstatnější korelaci. Velkou změnu pro Bitcoin může znamenat probíraná regulace v několika zemích po celém světě. Politici diskutují, zda nebude v jejich zemích tento instrument zakázaný. Pokud se tento fakt stane skutečností, tak to pro držitele Bitcoinu bude znamenat velký cenový šok. Dále tvoří hrozbu možná konkurence v této oblasti. V poslední době jsme také mohli zaznamenat, jak obchodníci přemisťují své prostředky ze zlata právě do tohoto instrumentu. Tento fakt samozřejmě ovlivnil cenu zlata.