Na začátku nového týdne si trhy velmi výrazně polepšily, protože se investoři oklepávají z několika posledních volatilních týdnů na akciovém trhu. Nasdaq 100 nyní vymazal už veškeré své ztráty a S&P 500 vymazal zhruba 80 % ztrát. Index Dow 30 si polepšil o 397 bodů, S&P 500 o 32 a Nasdaq 100 o 84. Obchodované množství akcií bylo podprůměrné, protože v úterý bude mít proslov předseda Federálního rezervního systému. Investoři jsou zvědaví, zda bude následovat ve šlépějích Janet Yellenové, jeho předchůdkyně.

Indexu S&P 500 vévodila v pondělí společnost HP, Inc. (HPQ  ). Společnost si polepšila o 6 %, a to z části díky zvýšení ratingu společností J. P. Morgan (JPM  ), která uvedla, že jsou akcie HP nyní velmi atraktivně naceněny. Akcie si díky hospodářským výsledkům a pozitivním vyhlídkám do budoucna polepšily i v pátek.

Společnost Mattel (MAT  ) byla naopak v pondělí společností s úplně opačným výsledkem, když byly akcie společnosti Jeffries ohodnoceny jako podprůměrné. Analytik této společnosti uvedl, že je potenciál k růstu zahrnut už v aktuální ceně akcií společnosti, což jim nedává moc prostor k dalšímu růstu, i kdyby se objevily sebevíc pozitivní novinky.

Akcie společnosti Berkshire Hathaway (BRK.B  ) si polepšily o 3,9 %, když Warren Buffett ve svém výročním dopise uvedl, že se společnosti podařilo dosáhnout peněžního salda ve výši 116 miliard dolarů. Tato investorská legenda prozradila, že je to mnohem víc, než bylo v plánu, a že některé z těchto peněz společnost využije ke koupi větších společností. Ihned se začalo ve velkém spekulovat, o jaké společnosti by mohlo jít. Aerolinky si záhy polepšily o 2 %, když pan Buffett vyloučil akvizici právě některé z aerolinek.

Pojišťovna MetLife (MET  ) zveřejnila detaily o tom, jak ztratila přehled o vyplácení důchodů zhruba 13 500 svých klientů. Zhruba jednomu klientovi této pojišťovny z každých 50 nebyl důchod vyplacen a MetLife nyní moc neví, komu a kolik by měla platit. Tato informace není nic nového, ale novinkou je vyšetřování státní a federální policie.