Trhy visely na každičkém slově nového předsedy Fedu Jeroma Powella. Demokraté sice i nadále ukazují svou nespokojenost s ním, ale investoři se spíše zaměřili na jeho plány s úrokovou mírou, které se povětšinou shodují s plány jeho předchůdkyně Janet Yellenové. Powell uvedl, že se dočkáme zvýšeních úrokové míry, aby se pod kontrolu dostala inflace. Index Dow 30 se propadl o 299 bodů, S&P 500 o 35 a Nasdaq 100 o 91.

Ostře sledovanými metrikami se staly hospodářské výsledky maloobchodu a pravděpodobně tomu tak bude i nadále v průběhu tohoto týdne. Akcie společnosti Fitbit (FIT  ) se propadly o 12 %, když se předpovědi analytiků nevyrovnaly skutečným hospodářským výsledkům a když navíc společnost naznačila, že ji nečeká příliš růžová budoucnost. Společnost AutoZone (AZO  ) byla nejslabším článkem indexu S&P 500 a po nepříliš vydařených hospodářských výsledcích se její akcie propadly o 11 %. Znamenalo to pád dalších jmen v tomto sektoru, jmenovitě pak jde o společnosti O'Reilly Automotive (ORLY  ) a Advanced Auto Parts (AAP  ), které se propadly o 6,5 % a 4,5 %.

Ale ne všechny společnosti v sektoru maloobchodu na tom byly špatně. Macy's (M  ) dosáhla lepších výsledků, než se očekávalo, a to docela o hodně, což byl pro investory velký šok. Společnost uvedla, že růst překonal veškeré odhady analytiků společnosti, což podnítilo drastický růst nahoru. Akcie si polepšily o 3,5 %.

Boeing (BA  ) oznámil novou dohodu s prezidentem Trumpem ohledně dvou nových letadel Air Force One. Bylo oznámeno, že tato dvě prezidentská letadla přijdou na 3,9 miliard dolarů. Uzavření této dohody předcházelo vleklé a veřejnosti otevřené vyjednávání mezi společností a Oválnou pracovnou a podle prezidenta Trumpa to daňovým poplatníkům ušetří 1,4 miliard dolarů.

Společnost Viasat (VSAT  ) oznámila, že je její vysokorychlostní satelitní internet nyní dostupný ve Spojených státech. Po vypuštění nového satelitu společnosti s názvem ViaSat-2 mohou noví zákazníci očekávat rychlost až 100 MB/s. Společnost nabídne pět rychlostí připojení k internetu pohybující se mezi 12 a 100 MB/s. Další satelit Viasatu ViaSat-3 má ještě větší plány, internet chce zpřístupnit pro celý svět, a to s rychlostí 1 TB/s. SpaceX a Boeing se také přípravují ke spuštění sítí Low Earth Orbit.