V pondělí trhy ožily ve velkém stylu, když si index Dow 30 polepšil o 406 bodů, S&P 500 si pak připsal 36 bodů a Nasdaq 100 si polepšil o 107 bodů.

Minulý týden byl nejhorším týdnem za posledná dva roky a prozatím se zdá, že si investoři užívají možnosti kupovat akcie za sníženou cenu. Tradeři se ve velkém vracejí k akciím, a tak se propadla úroková míra.

V pondělí vedly komodity. Kovy a jejich těžba spolu s energetikou byly sektory, které na tom byly nejlépe. Poslední dva týdny se kovům a těžbě kovů nedařilo, ale včera si připsaly 3 % a energetika poskočila o 2.

Včera po uzavřená burz byly oznámeny hospodářské výsledky společnosti Under Armour (UA  ) a v úterním přehledu se dozvíme, jak si společnost vedla. Bezesporu to ale pro společnost bude velmi klíčové. Po vstupu na burzu společnost totiž zažila svůj vůbec nejhoší rok. Výkonný ředitel slíbil, že se začne vyplácet dlouhodobá firemní strategie. Včera si akcie UA polepšily o 6 %, ale mnozí spekulují o tom, že se jedná jen o dočasný růst před hospodářskými výsledky.

Akcie Applu (AAPL  ) byly tažným psem indexu Dow 30, když si polepšily o 4 %. Druhé byly akcie Boeingu (BA  ) s 3,5% růstem. Akcie obou společností si tedy připsaly více než polovinu toho, co ztratily v minulém týdnu a Dow si včera polepšil o téměř polovinu toho, o co v minulém týdnu přišel.

Amazon (AMZN  ) oznámil, že propustí několik zaměstnanců ve svém ústředí v Seattlu, aby se více soustředil na své rozrůstající aktivity. Ovlivní to divize hraček, knih a potravin, protože je třeba zaměřit se více na divize Alexa, AWS a divizi digitální zábavy. Akcie si pak polepšily o 3,77 %.