Tento týden jsme zatím viděli v trzích směsku různých signálů a investoři se snaží udržet býčí náladu. S výjimkou indexu Nasdaq se klíčové indexy stále drží blízko svých historických maxim.

Index S&P 500 (SPY  ) obchodoval tento týden v ůzkém rozpětí a ani býci ani medvědi toho příliš mnoho neukázali. Do nového roku vykročil tento index velmi pozitivně, ale snaha dostat se na nová historická maxima zatím příliš nevyšla.

Na druhou stranu index Nasdaq 100 (QQQ  ) jakoby se řítil k novým historickým maximům každý den. Do tohoto úterý skončil zatím každý den obchodování tohoto indexu v roce 2017 na výšších hodnotách, než začal. Celkově zatím zaznamenal Nasdaq 100 v roce 2017 nárůst o 2,5%.

Zlato (GLD  ) pokračuje v pozitivní náladě, která navazuje na silnou rally od prosincových minim. Od pivotu dne 16.12. zaznamenal GLD nárůst o 6% a zatím dokázal najít tento týden dostatek kupců, kteří ho posunuli výše. Tento pohyb se projevil i u těžařů zlata (GDX  ), kteří zatím drží nárůst od prosincového pivotu o 21%.

Sektor služeb (XLU  ) v úterý prolomil rozpětí, ve kterém se obchodoval poslední tři týdny, směrem dolů. Objem obchodů byl sice malý, tlak na nižší ceny ale vypadá jako důsledný i z pohledu technických obchodníků, kteří se snaží tento pohyb do shortu zobchodovat. Sektor služeb je velmi citlivý na změny úrokových sazeb a mnozí na příležitost vsadit si na nižší ceny čekali.

Jako poslední je zde sektor zdravotnictví (XLV  ). Tento týden navázal na nárůst z minulého týdne a přidal k této impozantní rally další 1%. Od začátku roku 2017 si tento sektor připsal 3%-ní cenový nárůst díky pojistným společnostem, které se snaží profitovat na boji o budoucnost projektu Obamacare, zuřící ve Washingtonu. Analytici nadále předpovídají, že tento sektor bude v tomto roce patřit k těm volatilnějším.