Akciím aerolinek se v poslední době nedaří získat pozornost médií a traderů, a to zejména kvůli obrovskému úspěchu na trzích, příliš velkému nadšení z Bitcoinů a novinkám z Washingtonu.

Mohli byste se podívat na cenu ropy a myslet si, že jsou na tom ceny akcií aerolinek bledě, ale to byste se pletli. Mnohé akcie aerolinek se navzdory vysokým cenám ropy poměrně držely. Konkrétně jedno jméno lehce vyčnívalo a možná na tom bude lépe než ostatní i v budoucnu.

Pokud si uděláme technockou analýzu společnosti Southwest Airlines (LUV  ), tak si možná všimnete pár věcí. Tou první je, že si akcie společnosti vedly v rámci denních grafů na začátku prosince opravdu velmi dobře. Od dne Díkůvzdání si cena akcií polepšila o 15 % a možná je krátkodobě lehce nadhodnocená. Dále si můžeme všimnout, že maxima ve výši 64,39 dolarů na akcii by měly akcie dosáhnout v rámci několika dnů, když vezmeme v potaz, jak rychle cena akcií stoupá.

Síla těchto akcií je tedy prozatím nepopiratelná. Ale další otázka zní, kdy je vhodné si tyto akcie zakoupit? To si hned vysvětlíme.

Techničtí tradeři budou očekávat, že se růst do maxim ve svém prvním pokusu udrží. Vzhledem nedávnému rychlému růstu ceny je zřejmé, že tradeři využijí hladinu odpory, tedy maximum, k tomu, aby své investice zhodnotili. Může se jim někdo divit, když nepohrdnou 15% růstem v rámci několika týdnů?

Zhodnocování investic si dost možná na akciích vybere svou daň a jejích růst se zpomalí. A to je dobrá věc. Akcie se od svého 20denního klouzavého průměru neodchylují moc rády. Podívejte se na jakýkoliv graf. Vzhledem k tomu, že se cena akcií blíží k hladině odporu a je mírně nadhodnocená, mnozí zaujmou stanovisko, že se k nákupu akcií po propadu akcií nebo zpomalení růstu jeho ceny opět rychle vrátí.

Krátká pauza nebo dokonce i slabý propad přivede k akciím nové tradery, který se nyní budou pokoušet akcie koupit za cenu vyšší než 64,39 dolarů. Když akcie LUV prolomily hladinu odporu posledně, tak si navíc později polepšily o dalších 25 %.