V porovnání s minulým týdnem se tento týden neobjevily žádné zajímavější novinky. S&P 500 se relativně drží na stejných číslech, tedy těsně pod absolutním maximem. Tradeři musí sedět a očekávat, zda se k dalšímu kroku odhodlají medvědi nebo býci. Největší soustředění je stále na hospodéřské výsledky, které za poslední čtvrtletí brzy oznámí poslední velké společnosti.

Nasdaq 100 (QQQ  ) je i nadále nejsilnější burzou a v poslední době se jí několikrát povedlo překonat předchozí absolutní maxima. Tento úžasný růst pohánějí hlavně akcie technických společností, mezi něž paří například společnost Apple (AAPL  ), jejíž akcie si za rok 2017 polepšily o téměř 7 %.

Retailu (XRT  ) se prozatím nedaří dosáhnout na obpast podpory a každý den se prodává. Je tu několik jmen, které čelí opravdovým problémům, a XRT se za tento rok propadl o téměř 5 %. Konkrétně tento týden se XRT obchoduje za nejnižší cenu za týden a hladina podpory ve výši 42 dolarů za akcii tomu může pomoct jen minimálně.

Akcie těžařů zlata (GDX  ) jsou tento týden jednou ze světlých výjimek, protože stouply o více než 3 %. Zlato samo o sobě bylo velmi silné a pohánělo rally GDX, která začala těsně před začátkem roku 2016. V roce 2017 stouplo GDX o 20 % a zatím nevykazuje žádné známky poklesu.

Zdravotnictví (XLV  ), ve kterém minulý týden odstartovala rally, se tento týden i nadále přibližuje k maximu tohoto roku. Od minulého roku si tento fond polepšil o 3 %.

A nakonec ropa (USO  ), která tento týden začala s tlaky na prodej. Od začátku týdne se ropa propadla o 3 %, čímž se cena akcií tohoto fondu dostala k minimu za poslední dva měsíce. V úterý se tradeři pokoušeli dostat se nákupem akcií z oblasti podpory, ale jejich strategie zatím moc úspěšná nebyla.