Vždy vím, kdy nastává období zveřejňování hospodářských výsledků. Mí přátelé, kteří jsou denní tradeři, jsou vždy najednou nadšení, jako by se blížily jejich narozeniny. Myšlenka na větší obchodované množství akcií je vždycky dokáže navnadit. Někdo dokonce změní svou dietu, aby přehnaně nejedl nebo nepil až moc alkoholu. Možná to zní šíleně přehnaně, ale poukazuje to na důležitost toho, že musíte najít svůj styl.

Investovat nebo obchodovat s akciemi se dá tolikero způsoby. Nemusíte si vybírat produkty, můžete si vytvořit strategii. To vše může a je celkem velká zátěž. Vždycky poznáte, kdy někdo svůj styl má a kdy ne. Nemají ho ti, kteří se pokoušejí obchodovat se vším, kteří si neustále stěžují a kteří se neustále cítí pozadu.

Zamyslete se na chvíli nad lékařstvím. Na světě existuje tolik lékařských postupů a způsobů léčby, že je pro jedince nemožné, aby se naučil úplně všem. A tak se studenti na medicíně rozhodují, jakým směrem se vlastně vydají a jak se budou specializovat dále.

Teď se zamyslete nad všemi možnostmi, které vám nabízí trh. Co vás vzrušuje nejvíce? Jste nadšení jako dítě, které bude mít narozeniny, když se blíží období zveřejňování hospodářských výsledků? Máte rádi, když se trhy dlouhodobě propadají, protože si pak za výhodné ceny můžete koupit větší množství akcií? Jste někdo, kdo si raději sestavuje vyvážené portfolio, které aktivně obměňuje? Je důležité, abyste našli svůj styl a byli mu věrní. Největší sportovci na světě to dělají také, protože to milují. Peníze přicházejí až s úspěchem. Mohu vám slíbit, že se tradeři, které znám a kteří jsou velmi bohatí, specializují pouze na jeden styl, od kterého se nikdy neodchýlili.