O tom, jak si vybrat svůj cíl, bylo napsáno už hodně článků, některé jsme napsali i my. Těm, kteří chtějí exerimentovat s dalšími možnostmi, teď nabídneme detailnější nabídku toho, co vlastně mohou dělat.

Víme, že cenové hladiny podpory nebo odporu můžeme použít jako pomůcku k určení cílů, ale jak můžeme vůbec vědět, že se k těmto hladinám vyšplhá či propadne? Pokud se k nim podle našich spekulací přiblíží za několik dní, nebo dokonce i na konci dne, jak můžeme vědět, že je náš cíl příliš velký nebo ne?

Jedním způsobem, jak rozluštit pravděpodobnosti toho, jak se dobrat k jistému cíli v rámci určitého časového rámce, je použití pomůcky skutečné průměrné rozpětí. Tato pomůcka vám pomůže odhadnout, jaké rozpětí můžete asi tak očekávat. Pokud je váš cíl o dolar výš než současná hodnota akcií, a pokud víte, že je průměrné rozpětí za jisté období pouhých 0,25 dolarů, tak je dost pravděpodobné, že jste si zvolili takový cíl, který rozhodně nebude naplněn někdy brzy. Denní tradeři tento nástroj opravdu milují a určují pomocí něj, zda jsou akcie, které si zamýšlí koupit, aktivní nebo ne. S malými znalostmi o vývoji akcií společnosti Apple (AAPL  ) můžeme říct, že je celkem možné, že si akcie této společnosti o dolar polepší. Ale co společnost Cisco? Akcie této společnosti se mohou posunout o 0,25 dolarů jakýmkoliv směrem za celý den, a tak je nápomocné mít nástroj, který vám řekne, jaké rozpětí můžete očekávat.

Celkově může být použita i tržní volatilita. Pokud je celková tržní volatilita v některý den vyšší, tak možná budete ochotni vyčkávat a vytyčit si vyšší cíl. To, co způsobuje neobvyklé tržní výkyvy, může znamenat, že lze větší výkyvy zaregistrovat právě u vámi sledovaných akcií. Omezit se v tomto případě na nižší cíle může znamenat zbytečně se připravit o peníze.