Zakladatel kryptoměny Etherea se vyjádřil k aktuální situaci na trhu. Jeho názor je takový, že by investoři měli být velice opatrní s tím, kolik peněz do kryptoměn ukládají. Jedná se o nové aktivum, které není na trhu zaběhlé, a proto není možné určit, jak bude na určité události reagovat. To bychom rozhodně neměli podcenit a do kryptoměn bychom neměli vkládat více, než jsme schopni ztratit.

Jednotlivé měny představují velice volatilní aktiva. Propad ceny v lednu nám ukázal, jak rychle se dokáže trh přesunout na druhou stranu. Pokud tedy hledáme, kam vložit naše celoživotní úspory, které si chceme ponechat na důchod, tak to rozhodně nejsou kryptoměny. Jsou velice volatilní a k nule mohou spadnout během několika málo vteřin. Pro vytvoření portfolia, od kterého chceme, aby nám vydrželo, bychom měli vkládat své peníze do bezpečnějších oblastí, jako jsou například podílové fondy.

Kryptoměny zaznamenaly nárůst poté, co se propadly na minimum. Bitcoin se v jedné chvíli dostal na 5 947 dolarů a od této úrovně se odrazil zpět nad úroveň 10 000 dolarů. Tato hranice je velice podstatná a vyplatí se ji sledovat. Okolo hranice 10 000 dolarů se cena Bitcoinu již několikrát pohybovala a očekávalo se, na jakou stranu se jeho cena vydá.

S žhavostí kryptoměn samozřejmě vzniká také velká spousta podvodů. Poslední skandál byl ohledně falešných Twitter účtů, na kterých lidé nabízeli zhodnocení kryptoměn a požadovali od lidí zaslání peněz a nikdy je už neviděli. To jen dokazuje, jak stále je trh s kryptoměnami nestálý a že se ještě určitou dobu bude muset vyvíjet, než se dostane do fáze, kdy bude ustálený.

Nedávno vyšli investoři, kteří stojí za kryptoměnami, s důvody, proč si myslí, že rok 2018 bude pro kryptoměny velice vydařeným rokem. Své argumenty staví na tom, že Bitcoin za rok 2018 posílí o 150 % z důvodu důležitosti a návaznosti ostatních kryptoměn na Bitcoin. Dále se také očekává velký nárůst peněz od institucionálních investorů, kteří začínají kryptoměny implementovat do portfolií.

Letos bude velice zásadní téma technologie související s kryptoměnami, konkrétně s Blockchainem. Zakladatelé přicházejí s novými nápady, proč a jak by mohla tato technologie v budoucnosti fungovat. Investoři, kteří jsou z kryptoměn nadšení, k těmto zprávám vzhlíží a očekávají, že se celý trh posune dále.