Nyní existuje oficiálně více obchodovatelných fondů než samotných akcií. Každý den vidíte reklamu na nové ETF a jsou docela zajímavé. Už se nesetkáte jen s ETF, které se soustřeďují jen na určitou část průmyslu, sektoru nebo na nějaký index. Nyní jsou ETF velmi kreativní. Zdá se, že cílem je teď nabídnout ETF, které řeší problémy, které někteří investoři mají. Některé účty mají omezení týkající se produktů, které mohou použít. Když mi nyní někdo o nějakém omezení řekne, tak mu odpovím, že tu na to už existuje ETF. Dnes se podíváme na jedinečnou nabídku Wisdom Tree, která všem nabízí možnost zúčastnit se.

Produkt, o kterém dnes mluvíme, se jmenuej Wisom Tree CBOE S&P 500 PuWrite Strategy Fund (PUTW  ). Jméno tohoto fondu je sice dlouhé, ale jeho koncept je snadný. Toto ETF má za úkol sledovat výkon indexu SBOE S&P 500 PutWrite (PUT  ). Jedná se o index v krátké put pozici vůči indexu S&P 500 (SPX  ).

SPX je takový druh indexu, že pokud se vám nedazaří a vaše opce je v penězích, tedy že se realizační cena nachází pod cenou spotovou, tak nejste povinni si cokoliv kupovat. Pouze musíte vrátit hotovost druhé straně. Já vím, já vím, v tuto chvíli asi nevěřícně kroutíte hlavou a říkáte si cože? Tato strategie míří na pohyb ceny nahoru, ale není úplně pro každého, protože jsou maržové požadavky velmi vysoké. Z tohoto důvodu nabízí Widom Tree ETF PUTW, který všechnu těžkou práco odře za vás. Abychom to zjednodušili, koupě akcií fondu PUTW vám pomůže zajistit některé z vašich pozic, které jsou spjaty s S&P 500.