Obchoduji a denní tradery učím obchodovat už spoustu let. Je jedna věc, se kterou jsem se naučil vypořádat, a tou je změna. Stejně jako lidé, kteří vyrábí doplňky k mobilním telefonům, se vždy najde nový mobil, kvůli kterému bude ten starý zastaralý. I tito lidé vyrábějící doplňky se musí přizpůsobovat a mít na trhu vždy to nejnovější.

Pokud to vztáhneme na denní obchodování, tak je to v podstatě to samé. Byla tu období, kdy všichni volili mít jen tři kryté burzovně bchodovatelné fondy. A v jednu dobu denní tradeři kupovali akcie na základě tří nebo pětiminutových grafů. A nyní se zdá, že všichni rádi obchodují v období mezi jednotlivými hospodářskými výsledky. Vždy tu ale byli takzvaní tape readers, kteří se snažili rozkličkovat, co se stane dál. Je načase, aby se tito tradeři přidali k ostatním?

Pro tradery Levelu 2 existuje jeden závažný problém, kterým je právě nástroj, pomocí kterého obchodují, kterým je počítač. Algoritmy jsou všude, a ať už s tím souhlasíte nebo ne, tak se jich nezbavíme. Zamysleme se nad všemi důvody, kdy může algoritmus provést příkaz. Může jít o velký příkaz, který bude proveden postupně po částech. Nebo může jít o fond, který se během několika dnů přizpůsobuje obrovské pozici. Jak to má denní trader vědět a rozluštit to, co se stane? Podle mého názoru to nejde, a tak je čas přizpůsobit se, nebo budete zastaralí.