První květnový týden mohl být pro IPO trhy rekordní, jelikož se jedna společnost pokusila získat 3,5 miliardy dolarů. Pokud bude toto IPO úspěšné, tak se bude jednat k největší IPO za poslední čtyři roky. Minulý týden byl pak pro trh s primárními úpisy akcií velmi úspěšný, neboť si všechny akcie společností, které poprvé vstupovaly na burzu, vedly skvěle. Akcie společnosti Carbon Black (CBLK  ) si v první den polepšily o 26 %, což signalizuje velmi silnou poptávku po technických akciích.

První společností tohoto týdne je společnost AXA Equitable (EQH  ). Jedná se o největší primární úpis tohoto týdne, jelikož se společnost snaží tískat finanční prostředky ve výši závratných 3,5 miliard dolarů. Tato životní pojišťovna a společnost spravující aktiva nabídne 137 milionů akcií za cenu od 24 do 27 dolarů za kus. Společnost je sice přítomná globálně, ale nabídka akcií se týká pouze části společnosti fungující na americkém trhu. V případě úspěchu se navíc bude jednat o nejúspěšnější vstup na burzu od Alibaby (BABA  ), která vstoupila na trh v roce 2014.

Zastíněna společností AXA Equitable je společnost HUYA (HUYA  ), což je čínská streamovací společnost, která se specializuje ve streamování sportů a herních záznamů. Společnost chce získat 165 milionů dolarů a nabídne 15 milionů akcií ve výši od 12 do 12 dolarů za kus.

Další společností je Origin Bancorp (OBNK  ), lousianskákomunitní banka, jejíž podíl na trhu se stále zvedá. Nabídne 3,6 milionů akcií za cenu od 33 do 35 dolarů za jednu s tím, že chce získat 124 milionů dolarů.

Poslední dvě společnosti jsou z biotechnického sektoru. Společnost Evelo Biosciences (EVLO  ) je společnost, která vyvíjí terapii proti zánětlivým onemocněním. Je v raných fázích, jelikož nezačala ani první fáze testování. 85 milionů, které chce společnost získat, by mělo být použito právě k tomuto účelu, tedy k úspěšné první fázi testů v příštím roce.

A konečně je tu společnost Abpro (ABP  ), což je další biotechnická společnost v rané fázi, která se zaměřuje na léčbu rakoviny. Společnost nabídne 4 miliony akcií za cenu v rozmeí od 14 do 16 dolarů a cche získat 60 milionů dolarů.