S navyšující se poptávkou po novém modelu Fordu (F  ) se společnost rozhodla zvýšit produkci, aby dokázala pokrýt poptávku. Jedná se o modely Expedition a luxusní SUV od dceřiné společnosti Lincoln Navigator. Výroba obou modelů bude navýšena přibližně o 25 %. Navýšení není žádný výmysl společnosti. Oba modely prošly úpravami a zákazníci si je velice oblíbili. Prodeje modelu Navigator zaznamenaly v lednu nárůst o 88,6 %.

Ford slaví s novými modely velký úspěch. Po ztrátě tržního podílu z minulách let to vypadá, že se světoznámý světový výrobce vrací v plné síle. Zákazníci si také váží velké možnosti nadstandardního vybavení a nechávají si vytvořit své vozidla ve velmi vysoké výbavě. Například průměrná cena Navigatoru vzrostla o 21 000 dolarů v lednu a cena Expeditionu o 7 800 dolarů.

Podle zpráv ze společnosti se modely vozidel nestačily vyrábět v dostatečném množství. V průměru bylo vozidlo vystaveno v showroomu přibližně 7 dní předtím, než bylo prodáno. To je mnohem kratší doba, než je u prodejců vozidel běžné.

Silná poptávka po vozidlech Fordu je velice příjemná zpráva pro společnost. Ta v poslední době čelila silné kritice od analytiků a i od jejich investorů za propadající se příjmy a nedosahování předurčených prodejů. S návratem prodejů bychom se mohli dočkat otočení pohybu cen akcií společnosti. Akcie Fordu se totiž několik let jenom propadají a s nástupem autonomních vozidel nevypadá budoucnost lépe.

Ford se chce s touto situací vypořádat, a proto se chytá dostat na trh autonomních vozidel během příštího roku. Vývoj vozidla by měl trvat přibližně 2 roky a prodej chce společnost zahájit během roku 2021. Společnost chce opět získat důvěru jak analytiků, tak i svých investorů, a proto poukazuje na vynikající výsledky prodejů SUV. Veškeré modely v této oblasti zaznamenaly silný nárůst. Celá řada vozidel série F zaznamenala nárůst o 9,6 %.