Tento týden začaly trhy velmi dobře, když Nasdaq 100 pokořil své maximum. Index S&P 500 překonal současnou hladinu odporu, ale k vyrovnání svého absolutního maxima mu chybí stále ještě 4 %. Pro tento týden byl SPY v pozitivních číslech, ale polepšil si jen o necelé procento.

Index Nasdaq 100 (QQQ  ) těžil z podpory ze strany technického sektoru. Společnosti typu Amazon (AMZN  ) a Apple (AAPL  ) byly silné, a tak se QQQ dostal ke svému maximu, ale výrazně ho zatím nepřekonal.

Maloobchod (XRT  ) si tento týden polepšil o 4 % a velmi silně se tlačil nahoru. Díky oblíbeným maloobchodním společnostem a značkovým retailerům se XRT nachází jen pouhé 1 % pod absolutním maximem.

Index Russell 2000 (IWM  ) je i nadále mimořádně silný, jelikož jeho rostoucí trend nijak nepolevuje. IWM dosáhl nového maxima tento týden celkem dvakrát, když si polepšil o téměř 8 %. Na tento index se tedy většina investorů detailně zaměřuje, jelikož roste každým dnem.

Spotřební zbytné zboží (XLY  ) bylo tento týden poměrně velmi silné, když si polepšily o 1,5 %. Momentálně se XLY nachází 1 % pod lednovým maximem.

A nakonec je tu Mexiko (EWW  ). kterému se tento týden moc nedařilo. Obchodní vyjednávání stále probíhají, z bilaterálních rozhovoru se vyvinuly trilaterální rozhovory ještě s Kanadou, ovšem prozatím se zdá, že je Mexiko stranou, která prohrává. Tento týden se EWW propadlo o 3 % a dosáhlo minima.