Minulý týden to na trhu bylo jako na houpačce. Po pondělním silném začátku se index S&P 500 (SPY  ) naprosto obrátil a propadl se do záporných čísel. Komentáře od nového předsedy Fedu potvedily, že se úroková sazba letos zvýší až čtyřikrát. SPY se po této zprávě propadl a zdá se, že nedávné rostoucí trend skončil.

Nasdaq 100 (QQQ  ) se v pondělí obchodoval nadprůměrně a zcela vymazal ztráty z konce února, ale v úterý už se opět začal propadat. Tento velmi silně obsazený technický index bohužel neodolal tlaku na prodej a propadl se oporavdu výrazně. Ovšem i navzdory tomu je to stále nejsilnější index.

Volatilita (VXX  ) se opět stala předmětem zájmu, když se v úterý trhy ostře propadly. VXX si jen v úterý polepšila o 10 % a investoři se opět začali zajišťovat. Volatilita se ovšem i nadále drží nízko, což podle traderů znamená, že nás čeká růst cen akcií.

Ropa (USO  ) měla nejhorší den za poslední dva týdny, protože v úterý propad trhu neustála. Přesycená nabídka je stále jedním z hlavních důvodů, proč dávají investoři od této komodity ruce pryč, ale nový aktualizovaný stav surové ropy by toto stanovisko mohl změnit. Investoři i nadále očekávají, že bude nabídka převyšovat poptávku.

Zlato (GLD  ) se propadlo na minima, když se naopak zvedl dolar (UUP  ). Investoři zlato začali prodávat i navzdory celkovému propadu trhu. Za minulý týden se zlato propadlo o 1 % a techničtí tradeři upozorňují na důležitou hladinu podpory ve výši 124,5 dolarů.