Burzy tento týden zatím značně posílily, protože investoři jsou stále spokojenější s dosavadními kroky nového prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa. Index S&P 500 (SPA  ) se v úterý pokusil vyšplhat se na nové maximum, což se mu nepodařilo jen velmi těsně. Tradeři to ovšem vnímají jako první krok správným směrem a mnozí i nadále očekávají růst.

Nasdaq 100 (QQQ  ) i nadále výkonostně poráží své konkurenty. V úterý se mu podařilo dosáhnout nového maxima a nezdá se, že by byly v dohlednu známky klesajícího trendu. Letos si Nasdaq 100 polepšil o 3,5 %, hlavně v důsledku růstu cen akcií technických společností.

Index Russell 2000 (IWM  ) měl v úterý silný 1,53% růst, ale krátkodobě vykazuje klesající trend. Russell 2000 se stále nachází pod úrovní svého absolutního maxima, k jehož vyrovnání by si potřeboval polepšit o 2 %.

Retail (XRT  ) stoupl o 1 % a tento týden si dal od prodeje zatím pauzu. Minulý týden se mnoho jmen v odvětví drasticky propadlo, ale prozatím se zdá, že se celý sektor vzpamatovává. XRT se stále nachází v klesajícím trendu, ale prodej prozatím ustal.

Slibný rozjezd měly tento týden i akcie energetického průmyslu (XOP  ). XOP vzrostl o 1,5 % a většina traderů je stále optimistická, protože se ropa pokouší dostat z nedávného cenového rozpětí. V posledních několika týdnech si XOP lehce pohoršil, ale tradeři poukazují na fakt, že byl propad velmi malý, a momentálně tedy není žádný důvod k obavám a panice.