První květnový týden začal s tím, že všichni investoři upínali oči k Applu (AAPL  ) a schůzi Fedu. Vzhledem k těmto dvěma skutečnostem panovaly u indexu S&P 500 (SPY  ) mezi investory zejména mednědí nálady, i když úterý byl pro SPY pozitivní den. Cena se pak držela na hladině 200denního klouzavého průměru.

Nasdaq 100 (QQQ  ) na tom byl pak bídně a tento týden nebyl výjimkou. Stále se čekalo na společnosti z tohoto indexu, které měly oznámit hospodářské výsledky, a investoři tak raději vyčkávali. QQQ na tom byl lehce pozotovně a odezva po zveřejnění výsledků Applu tomu určitě pomohla.

Součástí problému pak byl finanční sektor (XLF  ), který medvědi drží nízko. XLF byl první květnový týden negativní, ale drží se úrovně 200denního klouzavého průměru. Býci se zkrátka vůbec nedokáží chytit a každý výkyv směrem nahoru je ihned následován propadem. Mnozí se pak domnívají, že to býci vzdají, a cena nakonec klesne pod hranici 200denního klouzavého průměru.

Dolar (UUP  ) byl silný i nadále. UUP byl celou dobu v plusu a tento týden si polepšil o více než 2 %. Techničtí tradeři se pak domnívají, že sestupný trend už skončil.

Zlato (GLD  ) se letos poprvé propadlo k hranici 200denního klouzavého průměru a bez jakýchkoliv pokusů o odraz nahoru to začíná vypadat bledě i do budoucna.