Trhy vstupují do letního režimu, což dokazuje poměrně nízké obchodované množství akcií. Index S&P 500 (SPY  ) se i nadále obchoduje v úzkém rozmezí poblíž svých maxim za posledí tři týdny. Za letošní rok je SPY stále pod svým absolutním maximem, ale snaží se k němu dostat.

Nasdaq 100 (QQQ  ) je na tom o něco lépe. Tento týden se ale i tento index obchodoval poměrně v menším množství a bez jakýchkoliv ambic se vyšplhat o něco víc, protože většina novinek z tohoto týdne pochází ze sektoru maloobchodu.

Index Russell 2000 (IWM  ) neustále dosahuje nového maxima. Tento týden se mu to podařilo už dvakrát a v současné době se jedná o nejsilnější index. Za to mohou zejména příznivé hospodářské výsledky menších společností, které vydělaly na daňové reformě.

Finanční sektor (XLF  ) bude v budoucnu v centru dění, protože Kongres bude hlasovat o zmírnění Volckerova pravidla. Zvěsti o tom, že tato upravená verze tohoto zákona projde, vyhnaly akcie finančního sektoru tento týden výš.

Stavitelé domovů (XHB  ) jsou i nadále velmi slabí, protože mu i nadále ubližují vyšší pracovní náklady. Sektor se za letošní rok propadl už o 12 % a zprávy o zvětšujícím se převisu nabídky domovů ničí šance na jakoukoliv rally.

A nakonec maloobchod (XRT  ), který se tento týden po vlně hospodářských výsledků z tohoto sektoru propadl. Tento citlivý sektor je pod tlakem zejména proto, že hospodářské výsledky doposud investory zklamávaly, a navíc je dost možné, že to bude pokračovat i nadále. Za letošní týden se XRT propadl o téměř 2 %.