Po silném minulém týdnu se S&P 500 (SPY  ) tento týden opět propadá. Vzhledem k novinkám z Číny a rostoucím 10letým státním obligacím se SPY nedaří oslovit býky, kteří by mu dali šanci.

Nasdaq 100 (QQQ  ) byl tento týden o něco slabší, a to hlavně díky propadům společností Tesla (TSLA  ) a Apple (AAPL  ). Techničtí tradeři poukazují na možnost nového krátkodobého růstu, a tak vypadá menší propad z tohoto týdne jako součást celého tohoto procesu.

Zlato (GLD  ) bylo v úterý velmi skloňované, když se jeho cena za trojskou unci poprvé od prosince loňského roku propadla pod hranici 1300 dolarů. V úterý se cena zlata propadla o 1,61 % a spadla pod všechny krátkodobé technické úrovně. Techničtí tradeři si také všimli, že se cena zlata nachází pod hranicí 200denního klouzavého průměru.

Volatilita (VXX  ) si v úterý polepšila o 7 %, když investoři využili příležitost ke krátkodobému zajišťování. Globální napětí opět roste a investoři se rozhodli neriskovat. Posledních několik týdnů se volatilita propadala a nebyla tak diskutovaným tématem jako v minulosti.

S růstem úrokové míry se stavitelé domovů (XHB  ) a další tržní sektory citlivé na růst úrokové míry propadly na minima. XHB se nachází jen několik centu nad hranicí letošního minima a jeho klesající trend navíc pokračuje i nadále. Za letošní rok přišli stavitelé domovů o 15 % a nezdá se, že by se tato situace měla kdykoliv změnit.