Po prodlouženém víkendu otevřely burzy poměrně slabě, protože je zpět držel propad cen akcií. Tento týden nás čeká inaugurace nového prezidenta a tradeři mohou jen spekulovat, jak na skutečnost, že se prezidentem Spojených států amerických stane právě Donald Trump, burzy zareagují.

Finanční sektor (XLF  ) se tento týden propadl o 2,38 %, když společnost Morgan Stanley (MS  ) oznámila spolu s dalšími v oboru hospodářské výsledky. Technický indikátor na XLF přispívá k přesvědčení traderů, že se finanční sektor začíná propadat, a to hlavně proto, že se zavírací cena nachází pod rozpětím posledního měsíce a půl.

Index Russell 2000 (IWM  ) oslabil tento týden také, když se v úterý propadl o 1,36 %. Trend oslabení je sice jen velmi slabý, tradeři nicméně hovoří o krátkodobém trendu oslabení. Na začátku roku se index sice propadl, ale dlouhodobě je jen lehce pod maximálním stropem.

Zlato (GLD  ) se začalo objevovat v novinových titulcích a rally začíná nabírat na obrátkách. Sice se mluví o pullbacku kvůli překoupené povaze této rally, ale tradeři zatím nic takového nezaznamenali. V úterý zaznamenal GLD nárůst o dalších 1,44 % a od propadu před měsícem je to nárůst o 8,5 %.

Index Nasdaq 100 (QQQ  ) se jako by odmítá propadnout. V úterý sice k lehkému propadu došlo, ale i tak zůstává QQQ kousíček pod maximálními hodnotami. To lze přičíst hlavně nedávným pohybům cen akcií technických společností jako například Apple (AAPL  ), který v úterý dosáhl nového stropu. Tradeři nadále poukazují na skutečnost, že tento trend zůstává velmi silný a objem obchodů vykazuje jen málo náznaků prodeje.