Minulý týden se hlavní indexy nacházely velmi blízko technickým úrovním. Hladina odporu byla u indexu S&P 500 (SPY  ) doslova těsně nad a každý technický trader a dokonce i finanční média sledovali úplně stejnou hranici. SPY byl ovšem v první polovině minulého týdne poměrně beze změn a bez jakýchkoliv větších výkyvů.

Nasdaq 100 (QQQ  ) na tom byl minulý týden o něco lépe díky silnému Applu (AAPL  ) a technickým akciím. QQQ vykázal lehké přírůstly a nacházel se pod hladinou odporu.

Ropa (USO  ) a průzkumníci ropy (XOP  ) byli v cetru dění, protože si tradeři začínají uvědomovat, co přinese vypovězení jaderné smlouvy s Íránem. Prezident Trump minulé úterý oznámil, že od ní ustupuje, a cena ropy začala kolísat v širokém obchodovacím rozpětí. Za jeden den se tak například propadla o 3,5 %, ale ke konci dne skončila vysoko nad tímto minimem. XOP si pak polepšili o 2 % a téměř dorovnali své maximum.

Finanční sektor (XLF  ) si minulé úterý silně polepšil, když společnost Citigroup (C  ) zveřejnila několik novinek. Finančnímu sektoru se v poslední době nedařilo získat potřebné momentum, protože investoři už zřejmě započítali zvýšení úrokové sazby, ke kterému by mělo dojít v červnu.

A konečně dolar (UUP  ), který byl minulý týden silný a už několik týdnů v řadě si připisuje růst. Techničtí tradeři si povšimli, že se hladina odporu vrátila k hodnotám z minulého října, ale prozatím je krátkodobý trend rostoucí a dolar den po dni roste.