Tento týden zůstávají trhy zatím na maximech, když S&P 500 (SPY  ) dosáhl v úterý nového maxima. Nadvláda býků na tomto trhu je působivá i nadále a strach z propadu je téměř nulový. Za letošní rok si SPY polepšil o více než 14 %.

Index Russel 2000 (NYE: IWM) byl tento týden pod drobnohledem kvůli jeho nedávné rally. Tento týden se drží na maximech a moc se nepohybuje, ale od srpna si index polepšil o neuvěřitelných 11 %. Techničti tradeři si silného trendu povšimli, protože byl růst velmi konzistentní.

Ropa (USO  ) začala tento týden s působivým růstem. Za tento týden si polepšila o 2,75 %, býci se k této komoditě vrátili a cena za barel ropy se tím pádem přehoupla nad hranici 50 dolarů. Letos to ale s ropou bylo jednou dole a jednou nahoře a v současné době se nachází 14 % v mínusu.

K novým maximům se tento týden prodraly i nové trhy (EEM  ), čímž vylepšily letošní úchvatnou rally. Techničtí tradeři si všimli, že vzestupný trend začal už na začátku roku, a navíc se EEM obchoduje s velmi konzistentním obchodovaným množstvím. Za letošní rok je EEM 31 % v plusu.

V září se náramně dařilo dolaru (UUP  ), který se ale tento týden začal propadat. Zatím ztratil zhruba tři čtvrtiny procenta, když se na konci září dostal z krátkodobého klesajícího trendu. Za letošní rok je dolar stále 10 % v mínusu, ale býci si i nadále myslí, že by to pro dolar mohl být zvrat.

A nakonec Nasdaq 100 (QQQ  ), který se tento týden k novému maximu vyhoupl úplně každý den, a to i navzdory divokému obchodování několika akcií z technického sektoru. Tradeři si povšimli, že se QQQ obchoduje s poměrně porprůměrným objemem, což by mohlo značit, že býkům už začíná docházet síla. Prozatím ale mají vše dokonale pod kontrolou.