Předpovědi ohleděn toho, kam se cena kryptoměn dostane, jsou velmi nejasné. Po velmi silném nárůstu, který jsme mohli zaznamenat během prosince, se růst zastavil a cena kryptoměn se prakticky jen propadávala. Původní odhady se pohybovaly okolo 6 000 dolarů za jeden Bitcoin. Tento předpoklad byl velice silně překonán, a to až na hodnotu 20 000 dolarů za Bitcoin.

S tím, jak cena každý den narůstala, analyticy chrlili nové předpovědi. 30 000, 80 000 a tak dále. Někteří zašli dokonce až tak daleko, že do konce roku 2018 očekávali nárůst až na 1 000 000 dolarů. Tento předpoklad byl opravdu extrémní a je velice nepravděpodobné, že bychom se této hodnoty dočkali. Pravdou je, že cena kryptoměn rostla napříč celým odvětvím. Přes Bitcoin po Ripple, na velmi vysoké hodnoty se díky zvyšující popularitě dostaly všechny kryptoměny. Po strmém propadu jsou investoři mnohem opatrnější a většina pravděpodobně čeká, co se bude dít dál.

Aktuální předpoklady jsou takové, že se očekává nárůst hodnoty Bitcoinu až 40krát. Není známé do kdy, ale tento silný nárůst se aktuálně předpokládá jako dosažitelný. Kryptoměny zabírají přibližně 135 miliard dolarů trhu. Pokud by se hodnota navýšila 40 krát, měli bychom trží podíl v hodnotě 5 bilionů dolarů.

Původní pohled na Bitcoin byl takový, že se jedná o novou měnu. Tento pohled se neuchytil, a proto začala jeho cena padat, protože prakticky nikdo s touto měnou neplatí. Co tedy Bitcoin zastupuje? Uvádí se, že se spíš jedná o nový druh zlata, tedy o uchovatele hodnoty. A co dělá zlato zlatem? Strach. Ve chvíli, kdy je na trhu strach, se investoři obrací ke zlatu jako k bezpečnému útočišti, ve kterém investoři uchovají své prostředky před silnou volatilitou trhu.

Hlavní myšlenou zlata a jiných drahých kovů je jejich omezené množství. Tuto podmínku Bitcoin splňuje také. Jeho další vlastnosti by měly být ale mnohem lepší než ty zlata, je přenosnější, zaměnitelnější, odolnější a tak dále. Je to jednoduše lepší verze zlata.

Pokud se tedy podíváme na tržní podíl zlata a krypto měn, vidíme naprosto odlišný obrázek. Zlato má tržní podíl okolo 7 bilionů dolarů oproti 135 miliardám dolarů u krypto měn. Z tohoto pohledu jsou krypto měny velice podhodnocené. Pokud porovnáme jednotlivé vlastnosti obou instrumentů, pak zjistíme, že by bylo mnohem rozumnější, aby měly kryptoměny na trhu mnohem větší podíl.

Pohled do budoucna v rámci 10 až 20 let je takový, že by tržního podílu v hodnotě 5 bilionů dolarů mohl dosáhnout samotný Bitcoin. S jeho omezeným množstvím by se tak jednalo o velice silný nárůst v desítkách procentech za rok.