Dokonce i částeční nadšenci do IPO trhů musí cítit, že IPO začívá opět nabírat na síle. Teď, když se trhy povětšinou vzpamatovaly z únorové volatility, začínají společnosti zase vstupovat na akciový trh. Zvětšuje se počet nových žádostí o vstup a roste také pozornost médií. To souvisí hodně se jmény společností typu DropBox (NYE: DBX) a Spotify (SPOT  ), ale pozitivní je jakákoliv pozornost médií a IPO trhy se jí teď těší ve velké míře.

Tento týden máme na programu několik společností, ale je dost možné, že se přizni IPO investorů a médií bude těšit pouze jedna z nich, a to společnost Zscaler (ZS  ). Jedná se o technické IPO, které by mohlo udělat cestičku společnostem typu DropBox a Spotify. Zscaler není tak uznávané jméno jako ostatní společnosti, ale akcie společnosti jsou, spolu s jejími přijatelnými ztrátami, celkem rozumně ohodnoceny. Společnost chce získat 110 milionů dolarů a nabídne 10 milionů akcií za cenu od 10 do 12 dolarů.

Další největší IPO tohoto týdne nabídne společnost Opes Acquisition (OPESU  ), což je nevyplněná společnost, která má v plánu učinit akvizice mexických společností. Chce získat 100 milionů dolarů a nabídne 10 milionů akcií po 10 dolarech za kus. Společnost zatím neupřesnil sektor, ve kterém chce působit. Potvrdila ale, že je otevřena i možnosti působit ve více sektorech, ale že chce, aby se jednalo o mexické společnosti.

Pokud jsou vaším gustem spíše biotechnické společnosti, tak se možná můžete zaměřit na Arcus Biosciences (RCUS  ). Tato společnost se zaměřuje na léčbu rakoviny a má zkušený manažerský tým. Ale pozor, mnoho analytiků naznačilo, že bude tato společnost v budoucnu potřebovat daleko objemnější financování. V první fázi společnost nabídne 7 milionů akcií za cenu 13 až 15 dolarů za jednu.

A konečně tu máme společnost Bridgewater Bancshares (BWB  ), malou banku sídlící v Minnesotě. Společnost se zaměřuje na komerční nemovitosti a v tomto směru se hodlá rozšiřovat. Nabídne 6,7 milionů akcií za cenu pohybující se v rozmezí od 10,5 do 12,5 dolarů za kus.