S rostoucí oblíbeností krypto měny, na které se vývojem velkou částí podílí právě společnost AMD (AMD  ), zaznamenáváme nárůst poptávky po čipech, které společnost vyrábí právě pro krypto měny. Právě díky tomuto, v současné době velmi oblíbenému a sledovanému tématu krypto měn, by bylo velmi jednoduché přehlédnout aktivity, které společnost vynakládá na vývoj jejích procesorů. Společnost nedávno uvedla na trh svůj nový čip zvaný Ryzen, který zaznamenal ohromný úspěch a poráží procesory od konkurentů, jako je například Intel (INTC  ).

V průběhu léta dojde k vydání nejlevnějších modelů čistě procesorové řady Ryzen 3. AMD s nimi na řadě trhů plánuje postupně nahradit modely procesorů prodávané pod značkami FX, Athlon a podobně. Zákazníkům by měly nabídnout vyšší výkon, AMD pak vyšší zisky, které jsou v případě starších produktů minimální. Podle Su překvapivě existují trhy, kde je o řadu FX stále zájem. Tam bude náhrada pomalejší, společnost je patrně využije k doprodeji zbývajících zásob.

V předvánoční sezóně dojde na Ryzen Mobile alias mobilní verzi APU Raven Ridge. Krom doby vydání jsme se ale nic nového nedozvěděli. Zrekapitulovat si můžeme známé údaje: APU bude fyzicky obsahovat čtyři jádra zen 768 stream-procesorů. Víme, že desktopová verze chystaná na rok 2018 přinese aktivních 704 SP. Kolik nabídne mobilní varianta, bude záviset mimo jiné na výtěžnosti výroby a spotřebě čipu.

O popularitě nového čipu Ryzen svědčí počty prodejů, které byli uskutečněny během první dnů. První recenze, které hodnotily výkonnost tohoto produktu, ho zařadily na první příčky. Na internetových obchodech byl dokonce zaznamenán "útok" na tento výrobek. Internetový portál NewEgg vyprodal tento produkt během 15 minut.

Na základě těchto zpráv cena akcie společnosti AMD zaznamenala ohromný nárůst. Tento nárůst jen pokračuje v trendu, který můžeme pozorovat již delší dobu. Akcie této společnosti jsou jedněmi z nejvíce rostoucích akcií za posledních 12 měsíců. V tomto období cena narostla o 85 %. Tento výkon byl zařazen na čtvrté místo nejlépe rostoucích akcií za posledních 12 měsíců.