Amazon (AMZN  ) učinil další akvizici a zakoupil společnost Ring (RING  ), která se zabývá výrobou důmyslných domovních zvonků. Jedná se o další krok Amazonu v posouvání se do dalších trhů a podrobování si více a více produktů. Neskrývá se ale za tímto tahem i něco jiného?

Tato gigantická společnost v minulém týdnu oznámila, že kupuje společnost Ring za cenu zhruba 1 miliardy dolarů. Společnost zabývající se výrobou domovních zvonků si na trhu vybudovala velmi dobré jméno, jelikož jsou její produkty vysoké kvality a do tohoto až zdánlivě nepodstatného trhu přináší něco nového. V dnešní době je ale trh se zvonky mnohem důležitější, než se může zdát.

Celý svět se blíží k automatizaci. Fyzické kontakty mezi lidmi prakticky nebudou potřeba. Amazon buduje systém nazvaný Amazon Key, který umožní vstup doručovací služby do vašeho domu, aby mohl zásilku u vás zanechat a nemusela být někde uschována v případě, že nejste schopni si zásilku převzít. A právě z důvodu zprovoznění tohoto systému ke koupi společnosti Ring došlo.

Celý systém tak dostane mnohem lepší řád. Ve zvonku je totiž zabudovaná kamera, která bude moct snímat celý proces doručení, a bude v něj moct být zabudovaný čip, který umožní bezklíčový přístup do domu zákazníků. Podle mnoha analytiků má tento obchod mnohem hlubší a dalekosáhlejší důsledky.

V poslední době přišel Amazon s mnoha novinkami. Nejprve se jednalo o novou doručovací službu, která má konkurovat FedExu. Analytici tento krok zavrhli a řekli, že Amazon nebude schopen jít s náklady na úroveň FedExu, a proto je tato investice ztráta peněz. Nicméně tím, že zakoupili společnost Ring, se nám ukazuje nový potencionální směr společnosti.

Již před pár lety se diskutovalo o potenciálu vytvoření automatického domu, ve kterém by bylo vše automaticky doplňováno a obyvatelé by se tam nemuseli starat o nákupy, potenciálně ani o uklízení a další domácí práce. Tímto krokem se ukazuje, že Amazon takovýmto směrem opravdu jde. Postupuje postupně od doručování vlastních balíčků. S touto vizí může být také spojené jednání okolo projektu Whole Foods, kterým se Amazon dostal i do oblasti potravin a s myšlenkou vytvoření vlastní doručovací společnosti vše zapadá do sebe.

Pokud tomu tak je, tak rozhodně uvidíme další kroky ze strany společnosti k tomu, aby se tento její sen skutečně uskutečnil. Akcie společnosti přináší akcionářům jen radost. Nárůst ceny se nezastavuje a můžeme vidět jen pokračující růst vzhůru. S nákupem společnosti jsou samozřejmě spojené cíle prodejů a příjmů, přičemž bude velmi zajímavé sledovat, zda je společnost schopna těchto cílů v dalších čtvrtletních výsledcích dosáhnout.