Amazon (AMZN  ) měl v posledních letech velmi dobré výsledky a letošní rok není žádnou výjimkou. Společnost se stále rozrůstá, nabírá nové zaměstnance a pouští se do mnoha dalších oblastí, kde tvoří velmi silnou konkurenci. Společnost Alibaba (BABA  ) zaznamenala v letošním roce ještě větší úspěch než Amazon a je na cestě k překonání Amazonu jako největší e-commerce společnosti.

Obří společnost pod vedením Jeffa Bezose zaznamenala letos nárůst hodnoty svých akcií o 30 %, což je velmi skvělý výsledek, který překonává mnohé jiné společnosti. Alibaba nicméně překonává i tento údaj, a to až trojnásobně, když společnost zaznamenala nárůst hodnoty akcií téměř o 100 %. Obě společnosti teď závodí o dosažení hodnoty 500 miliard dolarů. Býci mají důvod pro to, aby měůli rádi obě společnosti. Obě totiž v oblastech, ve kterých působí, dominují. Amazon dominuje Spojeným státům americkým a Alibaba dominuje Číně. Jejich působnost se stále rozrůstá a přesměrovávají se do ostatních oblastí jako například do potravinářství nebo filmové produkce.

Oba světoví magnáti jsou stále oblíbení u analytiků i přesto, že se jejich cena akcií začíná pohybovat v nebezpečných výšinách. Ze všech 47 brokerů, kteří stojí za Čínským magnátem, ani jeden z nich nemá u této společnosti negativní rating. Všichni doporučují společnost ke koupi. Podobně je na tom i Amazon, u které má doporučení k prodeji pouze jedna společnost.

Velmi zajímavý je pohled na to, proč obchodníci společnost Alibaba milují. Ze stejného důvodu ji totiž ostatní nesnáší. Pokud byste vstoupili do prodeje této akcie (tedy pozice short), stáli byste proti růstu celkové čínské ekonomiky. Nicméně tito obchodníci jsou v letošním roce velmi znepokojeni právě díky neuvěřitelnému nárůstu cen akcií společnosti.

Obě společnosti stále vykazují neuvěřitelné výsledky. Pokud byste v letošním roce drželi jejich akcie, tak byste byli se zhodnocením vašich peněz více než spokojeni. Opatrní investoři se takto rozrostlých společností již nedotýkají, jelikož jejich cena se pro ně zdá až moc vysoká a nechtějí tak riskovat své prostředky. Zdá se ale, že je stále spousta investorů, pro které jsou tyto společnosti zajímavé, a to dokonce natolik, že se tempo růstu jejich akcií nezastavuje a ani nezpomaluje. Odhady analytiků jsou také stále pozitivní. Očekávají nepřetržitý růst i v příštím roce.