Nastala část roku, kdy se každý začíná těšit na nový rok 2018, na nové cíle a na nové peníze! Pojďme se mezitím podívat na tři způsoby, jak z tohoto roku můžete udělat nejvýdělečnější rok vůbec.

Nejdříve se můžete zaměřit na to, že si zvednete váš příjem. Dobře, postupně. Zaměřte se na to, že pomalu zvýšíte objem své celkové pozice. Jak rok běží, tak často ztrácíme přehled o našem ziskovém potenciálu. Zaměřujeme se na strategii a studujeme naše výhry a prohry. Zkuste ale letos zaujmout aktivní přístup k postupnému zvýšení objemu vašich pozic. Ale neunahlujte se! Celý rok si naplánujte a zjistěte, jak se vám bude dařit, když třeba každý měsíc své pozice objemově zvýšíte o 5 % nebo o nějaké podobné procento, které vám umožní růst.

Druhou věc, na kterou byste se měli zaměřit, je počet pozic, které máte. Za posledních deset let se svět obchodování změnil velmi výrazně. Dříve to chodilo tak, že jste studovali trh, hledali dalšího vítěze, který prorazí, a pak na něj vsadili ve velkém. Nyní víme, že výhodnější je mít co nejvíc pozic najednou s menší alokací kapitálu v každé z nich. Zkuste letos své portfolio diverzifikovat ještě více, abyste měli o něco víc pozic.

A konečně se také ohlédněte zpět za rokem 2017 a všimněte si vašich nejúspěšnějších a nejneúspěšnějších akcií tohoto roku. Váš největší vítěz byl pravděpodobně na začátku v obtížné pozici, ale karta se pro něj obrátila a nakonec byl úspěšnější, než je obvyklé. Pro loňský rok by mohlo zároveň platit to, že váš největší neúspěch byly ze začátku poměrně stabilně rostoucí akcie, které vám ale nic nepřinesly, protože se jejich vývoj záhy obrátil k horšímu. Jak by asi váš rok vypadal, kdybyste se obou těchto pozic mohli zbavit? Letos s podobnými pozicemi skoncujte a obchodujte chytře.

Letos se můžete zaměřit na spoustu věcí, ale zkuste se zaměřit jen na několik z nich. Tak ať se daří!